Naujienos

2016 08 10

         

 

VASAROS DIENOS CENTRAS VAIKAMS PRADĖJO ANTRĄ PAMAINĄ

VšĮ „Vilties žiedas“ Socialinių paslaugų centre veikiantis vasaros dienos centras pradėjo darbą su antrąja dienos stovyklą lankančių vyresnio mokyklinio amžiaus vaikų grupe. Antroji stovyklos pamaina, į kurią vaikai susirinko pirmąjį rugpjūčio pirmadienį, prasidėjo intensyviai. Vos spėję susipažinti su Vasaros fėja, kuri pasitiko vaikus pirmąją dieną ir palinkėjo jiems gerai praleisti laiką stovykloje, vaikai jau po poros dienų išvyko į pirmąją ekskursiją. Išvyka – geras būdas geriau pažinti vienas kitą ir dienos centre vaikų užimtumu besirūpinančius vadovus. Tačiau dienos centro užimtumo specialistai stengiasi, kad vaikai ne tik smagiai praleistų laiką, bet ir išmoktų bei sužinotų ką nors naujo ir naudingo.

Taigi pirmoji edukacinė išvyka vyko į Kauno mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių įmonę, kuri įsikūrusi Kauno pakraštyje, Ateities plente. Į šią įmonę patenka buitinės atliekos iš įvairių Kauno miesto vietų. Čia jos automatiškai rūšiuojamos, dalis jų išvežamos perdirbimui, kitos – biologiškai apdorojamos ir virsta kompostu. Atliekų tvarkymas ir perdirbimas – viena aktualiausių temų šiuolaikinėje visuomenėje, todėl ji buvo įtraukta ir į vaikų vasaros dienos centro programą. Dienos centre dalyvaujantys vaikai turėjo galimybę susipažinti su atliekų rūšiavimo bei paruošimo perdirbimui darbais, jų svarba mums visiems ir aplinkos išsaugojimui, pamatyti realius rūšiavimo įrenginius bei kartu prisiminti pagrindines rūšiavimo taisykles.

Savaitės pabaiga vaikams atnešė dar vieną staigmeną. Vaikai lankėsi Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos būstinėje ir susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija. Vaikus mielai svečiuose priėmę pareigūnai papasakojo apie ugniagesio gelbėtojo darbą, leido iš arti apžiūrėti ugniagesių gelbėtojų darbe naudojamą techniką, pademonstravo, kaip veikia gesinimo švirkštas ir garsioji ugniagesių sirena.

Pirmoji vaikų vasaros dienos centro pamaina truko keturias liepos mėnesio savaites ir paliko joje dalyvavusiems vaikams pačius geriausius įspūdžius. Antroji dienos centro pamaina prasidėjo nuo rugpjūčio 1 d. ir truks iki vasaros pabaigos. Jos metu jau nauja grupė vaikų, turinčių lengvą arba vidutinę intelekto ar kompleksinę negalią, dalyvaus edukacinėse veiklose, darbinių įgūdžių ugdymo užsiėmimuose, mankštinsis kineziterapijos salėje, keliaus pažinti panemunės augalus, dalyvaus socialinių įgūdžių ir kūrybiškumo lavinimo užsiėmimuose. Ateinančiomis savaitėmis vaikų laukia ekskursijos į „Kauen craft“ gaiviųjų gėrimų gamybos įmonę, VšĮ „Vilties žiedas“ ortopedinės technikos gaminių gamybos padalinį, susitikimas su policijos pareigūnais, susipažinimas su kitokiomis profesijomis. Edukacinių užsiėmimų metu, kuriuos veda SIŽGB „Kauno Viltis“ specialistės, vaikai mokosi pažinti vienas kitą, juos supančią aplinką, bendrauti ir gyventi savarankiškai. Dalie stovyklos dienos laiko skirta susipažinimui su įvairiais amatais ir rankdarbiais: vaikai velia iš vilnos, lipdo iš molio, gamina vėrinius, mokosi dekupažo technikos pagrindų ar tiesiog lavina savo meminius gebėjimus panaudodami piešimo ant vandens techniką.

Kartą per savaitę vyksta vaikų mėgstamos išvykos į asmenims su proto negalia paslaugas teikiančią Kauno „Arkos“ bendruomenę ir Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centrą. Čia vaikai kartu su vyresniais šių organizacijų dalyviais užsiima bendra darbine veikla: darbuojasi medžio dirbtuvėse, mokosi gaminti žvakes, muilą bei darbuotis darže, kartu gamintis maistą ir susitvarkyti aplinką. Visose išvykose vaikus lydi dienos centro specialistai ir savanoriai.

Teikti dienos socialines paslaugas vaikų mokyklinių atostogų metu VšĮ „Vilties žiedas“ turėjo galimybę gavęs Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“ paramą projektui „Dienos socialinių paslaugų vaikams su intelekto negalia organizavimas Kauno mieste“. Dienos centras veikia VšĮ „Vilties žiedas“ Socialinių paslaugų centre, įsikūrusiame naujai rekonstruotame pastate A. Juozapavičiaus pr. 7 G Kaune. Bendradarbiaujant su Kauno Jono Laužiko specialiąja mokykla į dienos centrą buvo pakviesti šios mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviai, prie jų prisijungė ir keli vaikai iš Kauno Kovo 11-sios mokyklos. Stovyklos organizatoriai siekia, kad vaikai praleistų vasarą įdomiai ir naudingai, praktiškai pažintų skirtingas profesijas, darbines veiklas ir mokytųsi naujų socialinių, tarpusavio bendravimo bei kasdienių įgūdžių.

 

 

Projekto vykdytojas VšĮ „Vilties žiedas“

Projekto partneriai: SIŽGB „Kauno viltis“, Kauno „Arkos“ bendruomenė“,

Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centras.

 

 

   

 

 

Atsiliepimai

testimonial image

Ačiū už suteiktas žinias ir padrąsinančius žodžius

Dėkoju "Vilties žiedo" kolektyvui už galimybę pasijusti studente :) čia aš sužinojau, kad išties mokslo šaknys yra kartokos, nors vaisiai iš tikrųjų yra skanūs. Esu laiminga galėdama džiaugtis ir panaudoti įgytas žinias dabar ir ateityje. Esu Jums labai dėkinga už šiltus, padrąsinančius žodžius, aš visada čia jaučiausi laukiama, visada sutikta su šypsena, pasiteiravimu ar viskas gerai, Jūs tapote mano šeimos dalimi, kur galiu nebijoti papasakoti savo nerimo, nes visada būsiu išklausyta ir padrąsinta. Čia suradau naujų, nuoširdžių žmonių, kurie tapo mano draugais.
Dėkoju Jums, kad Jūs esate ir linkiu, kad ir ateityje suteiktumėte žmonėms taip reikalingą viltį ne tik mokytis, bet ir gyventi. Ačiū Jums labai labai!!!

Profesinės reabilitacijos dalyvė

Kontaktai


Žemėlapis
VšĮ „Vilties žiedas“ Juozapavičiaus pr. 7C,
LT-45251 Kaunas, Lietuva
Telefonas: +370 37 756207
Faksas: +370 37 756208
El. paštas: info@viltiesziedas.lt

Įmonės kodas: 135977640
PVM kodas: LT100004757114