Naujienos

2021 07 26

Vieną gražią ir saulėtą vasaros dieną VšĮ „Vilties žiedas“ darbuotojai vyko aplankyti Biržų kraštą ir jo apylinkes. Važiavome Šiaurės Lietuvos link, gėrėjomes istorinio, gamtinio, kultūrinio paveldo žeme, išlikusia didinga garsios LDK didikų Radvilų giminės pilimi. Mus pasitiko gražus ir įspūdingas krašto reljefas su įvairiomis įdubomis bei iškilusiomis kalvomis.

Lankėmės Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Muziejaus ekspozicijose išvydome ir išgirdome krašto istoriją, meną. Muziejuje pamatėme ir buvusią pilies didybę menantį akcentą – koklinę krosnį. Dalyvavome edukacinėje programoje suaugusiesiems „A biržiečė vaišin dainuodamūs“. Kartu su folkloro ansambliu, propaguojančiu archajinį krašto etnomuzikavimo savitumą ir vaišių dainas, skudučiavome, pūtėme ragus, dainavome ir šokome.

Vykome prie Širvėnos ežero, kur išvydome ilgiausią Lietuvoje medinį pėsčiųjų tiltą, Astravo dvarą. Lankėmės Biržų regioninio parko teritorijoje, kur išvydome 32 metrų aukščio, grimztančios valties formos Kirkilų apžvalgos bokštą. Išskirtinės architektūros statinys traukia lankytojus ne tik savo išvaizda, bet ir nuo apžvalgos aikštelės atsiveriančiais vaizdais į Kirkilų karstinius ežerėlius. Vykome į Rinkuškius. Pažintinės ekskursijos po alaus daryklą metu gidas parodė ir paaiškino, kaip verdamas šis gėrimas - nuo salyklo sumalimo iki etiketės užklijavimo ant butelio. Išsiaiškinę, kas yra misa bei saladinas, keliavome į muziejų, kuriame pamatėme, nuo ko „Rinkuškiai“ pradėjo savo veiklą 1991 m.

Ši diena visiems paliko daug puikių įspūdžių ir namo keliavome prisikrovę bagažą geros nuotaikos!

  

(Nuotraukos iš asmeninio VšĮ "Vilties žiedas" archyvo).

Atsiliepimai

testimonial image

Ačiū už suteiktas žinias ir padrąsinančius žodžius

Dėkoju "Vilties žiedo" kolektyvui už galimybę pasijusti studente :) čia aš sužinojau, kad išties mokslo šaknys yra kartokos, nors vaisiai iš tikrųjų yra skanūs. Esu laiminga galėdama džiaugtis ir panaudoti įgytas žinias dabar ir ateityje. Esu Jums labai dėkinga už šiltus, padrąsinančius žodžius, aš visada čia jaučiausi laukiama, visada sutikta su šypsena, pasiteiravimu ar viskas gerai, Jūs tapote mano šeimos dalimi, kur galiu nebijoti papasakoti savo nerimo, nes visada būsiu išklausyta ir padrąsinta. Čia suradau naujų, nuoširdžių žmonių, kurie tapo mano draugais.
Dėkoju Jums, kad Jūs esate ir linkiu, kad ir ateityje suteiktumėte žmonėms taip reikalingą viltį ne tik mokytis, bet ir gyventi. Ačiū Jums labai labai!!!

Profesinės reabilitacijos dalyvė

Kontaktai


Žemėlapis
VšĮ „Vilties žiedas“ Juozapavičiaus pr. 7C,
LT-45251 Kaunas, Lietuva
Telefonas: +370 37 756207
Faksas: +370 37 756208
El. paštas: info@viltiesziedas.lt

Įmonės kodas: 135977640
PVM kodas: LT100004757114