Naujienos

2019 07 11

VšĮ „Vilties žiedas“ Socialinių paslaugų centre nuo šių metų liepos 1 dienos pradėtos teikti kompleksinės socialinės reabilitacijos paslaugos akliesiems (toliau KSRPA). Šias paslaugas valstybės biudžeto lėšomis finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Kompleksinių socialinės reabilitacijos paslaugų akliesiems tikslas – atkurti ir ugdyti aklojo asmens gebėjimus orientuotis erdvėje bei judėti savarankiškai, įtvirtinti kasdienio gyvenimo įgūdžius, didinančius galimybes gyventi savarankiškai. Paslaugas gana 15 aklųjų iš visos Lietuvos. Maksimali KSRPA teikimo trukmė asmeniui – iki 30 kalendorinių dienų.

Regos negalią turintys asmenys apgyvendinami VšĮ „Vilties žiedas“ patalpose. Čia pat auditorijose vyksta užsiėmimai, organizuojamas laisvalaikis, su programos dalyviais dirba kvalifikuoti specialistai. Visos KSRPA paslaugos, reikalinga įranga ir priemonės suteikiamos nemokamai.

KSRPA paslaugas sudaro orientacijos erdvėje ir savarankiško judėjimo (mobilumo), komunikacinių, kasdienių įgūdžių ugdymas, pagal kiekvieno individualius poreikius dalyviams suteikiama medicinos psichologo pagalba ugdymas.

Specialieji pedagogai (tiflopedagogai) moko programoje dalyvaujančius akluosius orientuotis uždarose ir atvirose vietovėse, vaikščioti su baltąja lazdele patalpose ir nepažįstamose erdvėse, judėjimo saugumo. Vyksta kompiuterinio raštingumo užsiėmimai, mokomasi naudotis akliesiems pritaikytomis skaitymo programomis, mobiliosiomis technologijomis. Dalyviai susipažįsta su Brailio raštu arba atnaujina turimus skaitymo ir rašymo Brailio raštu įgūdžius. Jau įvyko pirma edukacinė išvyka į Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno filialą. Mėgstantys knygas parsivežė įgarsintų knygų, kurių galės klausytis laisvu laiku. Programos eigoje dar laukia ekskursijos į Karo muziejų, Laikinąją prezidentūrą, IX-tą fortą, VDU botanikos sodą, kitos edukacinės išvykos.

Programos metu didelis dėmesys skiriamas aklųjų savitarnos, buitinių ir socialinės komunikacijos įgūdžių lavinimui, aklieji asmenys supažindinami su jų teises ir pareigas reglamentuojančiais teisės aktais, nevyriausybinių organizacijų veikla, mokomi, kaip bendrauti ir elgtis viešose vietose, įvairiose įstaigose ir institucijose, dalinamasi gerąja patirtimi. KSRPA paslaugas gaunantys darbingo amžiaus aklieji asmenys supažindinami su Lietuvos profesinės reabilitacijos sistema, galimybėmis akliesiems asmenims dalyvauti profesinėje reabilitacijoje, profesijomis ir amatais, tinkamais akliesiems asmenims.

Neseniai programos dalyvius aplankė LASS vyriausioji specialistė Audronė Jozėnaitė, kuri domėjosi teikiamų paslaugų kokybe, diskutavo su programos dalyviais apie jų poreikius ir lūkesčius.

Susitikimas su LASS atstove

Atsiliepimai

testimonial image

Ačiū už suteiktas žinias ir padrąsinančius žodžius

Dėkoju "Vilties žiedo" kolektyvui už galimybę pasijusti studente :) čia aš sužinojau, kad išties mokslo šaknys yra kartokos, nors vaisiai iš tikrųjų yra skanūs. Esu laiminga galėdama džiaugtis ir panaudoti įgytas žinias dabar ir ateityje. Esu Jums labai dėkinga už šiltus, padrąsinančius žodžius, aš visada čia jaučiausi laukiama, visada sutikta su šypsena, pasiteiravimu ar viskas gerai, Jūs tapote mano šeimos dalimi, kur galiu nebijoti papasakoti savo nerimo, nes visada būsiu išklausyta ir padrąsinta. Čia suradau naujų, nuoširdžių žmonių, kurie tapo mano draugais.
Dėkoju Jums, kad Jūs esate ir linkiu, kad ir ateityje suteiktumėte žmonėms taip reikalingą viltį ne tik mokytis, bet ir gyventi. Ačiū Jums labai labai!!!

Profesinės reabilitacijos dalyvė

Kontaktai


Žemėlapis
VšĮ „Vilties žiedas“ Juozapavičiaus pr. 7C,
LT-45251 Kaunas, Lietuva
Telefonas: +370 37 756207
Faksas: +370 37 756208
El. paštas: info@viltiesziedas.lt

Įmonės kodas: 135977640
PVM kodas: LT100004757114