Naujienos

2015 08 24

Viešosios įstaigos „Vilties žiedas“ mišrių socialinių paslaugų padalinys Plokščiuose neatostogauja ir vasarą, o į darbų organizavimą įtraukią ir vietos partnerius. Pirmąją rugpjūčio savaitę Plokščiuose, mišrių socialinių paslaugų centre veikė vaikų dienos stovykla. Tai – pirmasis bendras VšĮ „Vilties žiedas“ ir Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro darbas, skirtas vietos bendruomenės vaikams. Stovyklos idėją visokeriopai parėmė ir mokyklos direktorė Nijolė Bitinienė. Į savaitę veikusią dienos stovyklą buvo pakviesti Plokščių kaimo ir aplinkinių kaimų vaikai, pirmiausia pakviečiant tuos, kurių turiningu laiko praleidimu vasarą nelabai gali pasirūpinti jų tėvai ar artimieji, kuriems labiausiai trūksta prasmingo užimtumo. Suburti vaikus į stovyklą padėjo Plokščių mokyklos – daugiafunkcinio centro socialinė pedagogė Neringa Pilypaitė. Ji geriausia pažįsta Plokščiuose ir jų apylinkėse gyvenančias šeimas, žino socialinę  atskirtį patiriančius ir su socialinę rizika susiduriančius vaikus. Kartu su plokštiečiais stovykloje atostogavo ir keletas vaikų iš Kauno rajono. Nei vienas, norėjęs lankyti stovyklą, nebuvo išskirtas. Taigi, tarp visų stovykloje vykusių „gerų dalykų“  užsimezgė ir nauja draugystė. Savo stovyklą vaikai pavadino taip, kaip patys jautė - „Gerų dalykų stovykla“.

Stovyklos organizavimo rūpesčiais dalijosi Mišrių socialinių paslaugų centro ir Plokščių mokyklos -daugiafunkcio centro darbuotojai, o pati stovykla buvo įsikūrusi Mišrių socialinių paslaugų centre. Stovykloje dalyvavusiems vaikams pirmiausia buvo stengiamasi sukurti jaukią ir įvairiapusiškai kūrybiškai veiklai saugią aplinką. Mišrių socialinių paslaugų centro darbuotojams su vaikais bendrauti ir kartu kurti padėjo stovyklos vadovės – Rasa Markevičienė ir Kristina Andrašiūtė, atvykusios iš Zapyškyje (Kano raj.) įsikūrusios VšĮ „Kūrybos ir užimtumo STUBA“. Dirbdamos „Stuboje“ vadovės yra sukaupusios gausią bendravimo su vaikais ir įvairios ugdomosios veiklos patirtį, kurią pasitelkė ir organizuodamos veiklą Plokščių centre. Kaip paminėjo vadovės, savo darbe pirmiausia siekia sukurti vaikams namų jaukumą primenančią, emociškai saugią aplinką. Kai vaikams saugu, tada atsiveria erdvės nuoširdžiam bendravimui ir kūrybai, vaikai nebijo išreikšti save, dalintis savo išgyvenimais ir patirtimi. Stovyklautojams buvo suteiktos visos priemonės jų geriems darbams – balti popieriaus lapai, medžiagų skiautės, drobiniai maišeliai, siūlai, dažai ir pieštukai, o svarbiausia – daug daug laisvės fantazijai.

Vadovės stovyklaujančius vaikus jau pirmąją dieną pakvietė į „gerų dalykų“  kelią. O kad „kelionėje“ susikaupę įspūdžiai neišsibarstytų, visi susitarė rašyti į stovyklos knygas. Kokios tos knygos bus – niekas nežinojo, tačiau sutarė, kad jos bus gražios. Po savaitės nusivylusių nebuvo: kiekvieno knyga išties graži, o svarbiausia – išskirtinė. Tiek daug jose prirašyta apie surinktus gerus dalykus – sapnų gaudykles, molio pasakas, draugystės apyrankes, aitvarus prie Nemuno, primenančius gerą, kartu praleistą laiką. Būdami kartu vaikai mokėsi ir praktiškų dalykų: išsivirti sriubą ant laužo, „suvaldyti“ molį, iš kurio buvo kuriamos skulptūrėlės vaikų sekamai pasakai, pagelbėti suaugusiems prižiūrint centro aplinką. Bendraudami su centro gyventojais vaikai mokėsi labai svarbių dalykų – atjautos, pagarbos, noro ir gebėjimo padėti kitam.

Kaip vaikai įvertino šią stovyklą? Stovyklautoja Guoda sakė, kad labai patiko judrūs žaidimai, smagu buvo keliauti drauge, daryti aitvarus ir juos leisti panemunėje. Eimantas labiausiai džiaugėsi išmokęs daryti draugystės juostas ir sakė lauksiantis tokios stovyklos kitais metais. Justė pasakojo išmokusi daug įvairių darbelių ir susipažinusi su naujais draugais bei su nuostabiomis vadovėmis. O Rokas norėjo, kad stovykla būtų daug ilgesnė. Tai – nauja užduotis stovyklos organizatoriams!

 

Atsiliepimai

testimonial image

Ačiū už suteiktas žinias ir padrąsinančius žodžius

Dėkoju "Vilties žiedo" kolektyvui už galimybę pasijusti studente :) čia aš sužinojau, kad išties mokslo šaknys yra kartokos, nors vaisiai iš tikrųjų yra skanūs. Esu laiminga galėdama džiaugtis ir panaudoti įgytas žinias dabar ir ateityje. Esu Jums labai dėkinga už šiltus, padrąsinančius žodžius, aš visada čia jaučiausi laukiama, visada sutikta su šypsena, pasiteiravimu ar viskas gerai, Jūs tapote mano šeimos dalimi, kur galiu nebijoti papasakoti savo nerimo, nes visada būsiu išklausyta ir padrąsinta. Čia suradau naujų, nuoširdžių žmonių, kurie tapo mano draugais.
Dėkoju Jums, kad Jūs esate ir linkiu, kad ir ateityje suteiktumėte žmonėms taip reikalingą viltį ne tik mokytis, bet ir gyventi. Ačiū Jums labai labai!!!

Profesinės reabilitacijos dalyvė

Kontaktai


Žemėlapis
VšĮ „Vilties žiedas“ Juozapavičiaus pr. 7C,
LT-45251 Kaunas, Lietuva
Telefonas: +370 37 756207
Faksas: +370 37 756208
El. paštas: info@viltiesziedas.lt

Įmonės kodas: 135977640
PVM kodas: LT100004757114